MARKUSZÓW: Niedziela minie pod znakiem dożynek

      Możliwość komentowania MARKUSZÓW: Niedziela minie pod znakiem dożynek została wyłączona

Wszystko rozpocznie się w południe: Mszą Świętą, która będzie podziękowaniem za tegoroczne zbiory. Tuż po niej odbędzie się dzielenie chleba, zostaną zaprezentowane wieńce dożynkowe, a zaproszeni goście zabiorą głos.

Około 13.30 rozpocznie się część artystyczna, czyli występy lokalnych zespołów. Zebrani obejrzą popisy zespołu Pieśni i Tańca Grześ z Puław, zespołu kalina z Markuszowa i kapeli Gwiozda. Nie zabraknie też tańców, a to za sprawą grup, które działają przy Gminnym Domu Kultury w Markuszowie. Tego niedzielnego popołudnia każdy spędzi miło czas, i dzieci, i dorośli, bo organizatorzy przewidzieli różnorodne atrakcje. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach i wykazać się znajomością ludowych tradycji i zwyczajów. Zwieńczeniem będzie zabawa ludowa, którą poprowadzi zespół Klimat.

Dożynki gminno-parafialne w Markuszowie odbędą się przy Domu Ludowym w Górach, zapraszają na nie mieszkańcy tego sołectwa, Wójt Gminy Markuszów, parafia Świętego Józefa i Gminny Dom Kultury w Markuszowie.

Źródło zdjęcia: https://www.markuszow.pl/kultura-i-turystyka/n,74573,dozynki-gminno-parafialne.html