MASECZKA ZA KUBEK – możesz pomóc i TY!

      Możliwość komentowania MASECZKA ZA KUBEK – możesz pomóc i TY! została wyłączona

Trwa akcja charytatywna, prowadzona wspólnie z Radiem Impuls, portalem ToNaszRegion.pl i Manufakturą Chodzieską.

Pomysł powstał tak naprawdę z dwóch powodów: przez informacje od polskiej służby zdrowia o niewystarczającej ilości środków ochrony osobistej, wynikał także z obecnej sytuacji Manufaktury Chodzieskiej: bo ta ograniczyła swoją produkcję porcelany, pozostawiając koszty utrzymania zakładu.

Właściciele postanowili jednak pozytywnie wykorzystać te okoliczności, charytatywnie oferując swoją pomoc akcją pod nazwą #zKubkiemDlaSzpitali. O co dokładnie chodzi? Wyjaśnia Kamil Kępka z Centrum Ceramiki i Technologii Kępka Group:

 

Akcja ma na celu wsparcie zakładów zdrowia w walce z koronawirusem. Każdy zakupiony kubek to równowartość maseczki dla szpitala! Jak udało nam się dowiedzieć, certyfikowane maseczki KN95 trafią też do obecnie jednoimiennego szpitala w Puławach.

Na stronie internetowej ManufakturaChodzieska.pl można złożyć zamówienie na prezentowane limitowane kubki. Akcja cieszy się dużą popularnością. Obecnie udało się już uzbierać fundusze na 285 specjalistycznych maseczek. A osoby zamawiające dostały w zamian wybrany przez siebie kubek.

Akcja będzie prowadzona do czasu ustabilizowania zasobów szpitalnych, najprawdopodobniej – do końca maja.