Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Żyrzyn

      Możliwość komentowania Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Żyrzyn została wyłączona

Wójt Gminy Żyrzyn, Andrzej Bujek, pozytywnie odpowiedział na interpelację miejscowego radnego Grzegorza Strzałkowskiego. Gmina zamówiła i będzie dystrybuować 5000 maseczek dla mieszkańców.

To bezpośrednie zabezpieczenie, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, mieszkańcy otrzymają nieodpłatnie.

Gmina rozważała różne sposoby dystrybucji. Ostatecznie maseczki zostaną dostarczone w terminie 15-17 kwietnia 2020 r. przez wolontariuszy oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Żyrzyn. Do każdego gospodarstwa domowego trafi w jednorazowych opakowaniach tyle maseczek, ile osób zostało wskazanych w deklaracji dotyczącej odbioru odpadów komunalnych.

Jak mówi radny Strzałkowski – Gdyby ktoś mi rok temu powiedział, że będzie to “kupienie maseczek dla mieszkańców” – to bym nie uwierzył. Miejmy nadzieję, że oszczędzimy w ten sposób niebezpiecznych wizyt po aptekach i przyczynimy się do szybszego zakończenia nieszczęsnej pandemii.

Maseczki są przystosowane do wielokrotnego użytku. Po każdorazowym użyciu należy ją uprać w temperaturze powyżej 60 st. C i wyprasować w temperaturze 80-100 st. C.

 

(fot. pixabay.com)