Maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Żyrzyn

Wójt Gminy Żyrzyn, Andrzej Bujek, pozytywnie odpowiedział na interpelację miejscowego radnego Grzegorza Strzałkowskiego. Gmina zamówiła i będzie dystrybuować 5000 maseczek dla mieszkańców.

To bezpośrednie zabezpieczenie, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, mieszkańcy otrzymają nieodpłatnie.

Gmina rozważała różne sposoby dystrybucji. Ostatecznie maseczki zostaną dostarczone w terminie 15-17 kwietnia 2020 r. przez wolontariuszy oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Żyrzyn. Do każdego gospodarstwa domowego trafi w jednorazowych opakowaniach tyle maseczek, ile osób zostało wskazanych w deklaracji dotyczącej odbioru odpadów komunalnych.

Jak mówi radny Strzałkowski – Gdyby ktoś mi rok temu powiedział, że będzie to “kupienie maseczek dla mieszkańców” – to bym nie uwierzył. Miejmy nadzieję, że oszczędzimy w ten sposób niebezpiecznych wizyt po aptekach i przyczynimy się do szybszego zakończenia nieszczęsnej pandemii.

Maseczki są przystosowane do wielokrotnego użytku. Po każdorazowym użyciu należy ją uprać w temperaturze powyżej 60 st. C i wyprasować w temperaturze 80-100 st. C.

 

(fot. pixabay.com)

 

Dodaj komentarz