Masz magiczny ogród? Pochwal się nim!

      Możliwość komentowania Masz magiczny ogród? Pochwal się nim! została wyłączona

Jeśli mieszkasz na Lubelszczyźnie, a twoją pasją jest pielęgnowanie ogrodu (choćby takiego stworzonego na balkonie), możesz tego lata stworzyć o tym piękną opowieść.

Lubelski Urząd Marszałkowski zachęca wszystkich pasjonatów ogrodnictwa do udziału w konkursie „Magia zdrowego ogrodu”. Każdy właściciel ogródka warzywnego, owocowego albo ziołowego, może opowiedzieć o swojej pracy przy konkretnych gatunkach roślin.

Te opowieści trzeba uwiecznić na zdjęciach albo na filmie, można też przygotować prezentację multimedialną. Organizator prosi też o słowne opisanie ogrodu, o wyliczenie wszystkich roślin, jakie się w nim znajdują. Ważne, żeby podzielić się własnymi pomysłami, własnymi metodami na pielęgnowanie roślinnych okazów. Podkreślamy, że do konkursu mogą dołączyć także ci, którzy spełniają się jako ogrodnicy na swoich balkonach i doglądają roślin w doniczkach i skrzynkach balkonowych. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkie ogrodnicze opowieści można tworzyć do końca września – i do tego czasu dostarczyć je do organizatora. Ze strony internetowej www.lubelskie.pl trzeba pobrać kartę informacyjną i zgodę na wykorzystanie wizerunku. Wzbogacone o te dokumenty zgłoszenie trzeba wysłać pocztą elektroniczną (na adres: konkursy@lubelskie.pl) albo tradycyjną (do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie). Bezpośredni link do strony internetowej, na której są zamieszczone wszystkie szczegóły, jest TUTAJ.