Mateusz Zembrzycki w Azotach Puławy

      Możliwość komentowania Mateusz Zembrzycki w Azotach Puławy została wyłączona

Mateusz Zembrzycki został nowym zawodnikiem Azotów-Puławy. Dwudziestotrzyletni bramkarz złożył podpis pod trzyletnim kontraktem.

Mateusz Zembrzycki to bramkarz urodzony w 1997 roku, mierzący 195 cm. Jest wychowankiem Siódemki Legnica. Mimo młodego wieku jest już znanym graczem PGNiG Superligi. Jego talent potwierdzają także powołania do młodzieżówki i reprezentacji Polski B. Jest drugim po Antonim Łangowski zawodniku, który w ostatnim czasie przyszedł do Azotów-Puławy z Gwardii Opole.

– Pięć ostatnich moich sportowych lat spędziłem w Opolu. To okres, po którym sportowiec szuka nowych wyzwań i jakichś zmian. Kiedy zatem pojawiła się oferta z Puław od razu z niej skorzystałem. Decyzja moja była o tyle ułatwiona, że Azoty-Puławy to uznana w Polsce marka, klub bardzo dobrze poukładany, profesjonalny. Wielu młodych, ale nie tylko, zawodników bardzo chciałoby tu występować – powiedział Mateusz Zembrzycki, po podpisaniu kontraktu.

Obecnie bramkarzami Azotów-Puławy są Valentyn Koshovy, Vadim Bogdanov i Wojciech Borucki. Nowy nabytek Azotów-Puławy zastąpi w składzie pierwszego z nich. Koshovy to niezwykle doświadczony gracz, mający za sobą występy w reprezentacji swego kraju. Niestety lata lecą i golkiper z Ukrainy zbliża się do czterdziestki. Nie oznacza to jednak, że bramkarz z Ukrainy opuści Azoty-Puławy. Koshovy pozostanie w klubie i będzie w nowym sezonie trenerem bramkarzy.