Miliony dla przedsiębiorców z powiatu opolskiego

      Możliwość komentowania Miliony dla przedsiębiorców z powiatu opolskiego została wyłączona

Jak informują władze powiatu opolskiego – do miejscowych przedsiębiorców trafi “olbrzymi strumień pieniędzy”. Fundusze otrzymają poszkodowani przez sytuację związaną z koronawirusem.

Takie wnioski można wyciągnąć po spotkaniu władz powiatu z kierownictwem Urzędu Pracy. W ramach przygotowanych instrumentów walki ze skutkami kryzysu złożono już 1616 wniosków o pomoc. Z tego 1435 wniosków o niskoprocentową pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców, 104 wnioski na dofinansowanie do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców nie zatrudniających pracowników oraz 77 wniosków na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przez mikro, małe lub średnie firmy.

“To dobrze, że te pieniądze już trafiają do przedsiębiorców z powiatu opolskiego. Duża grupa z nich praktycznie z dnia na dzień została pozbawiona dochodów” – podsumowuje akcję Starosta Opolski Dariusz Piotrowski. Tym samym, zwrócił się do właścicieli lokali o przychylne podejście do najemców. Dla wielu z nich zapłacenie czynszu stanowi największy problem.

Nowym programem pomocy zainteresowanych jest mnóstwo przedsiębiorców. Znaczna część pracowników miejscowego Urzędu Pracy zajmuje się tylko ich rozpatrywaniem. Do tej pory wypłacono już ponad 2 miliony złotych pomocy. Jak stwierdza Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Dudziak – W związku z tak dużym zainteresowaniem i skalą kryzysu, pozyskane 13 milionów złotych może być niewystarczające. Dlatego też Urząd złożył wniosek o dodatkowe 4 miliony złotych.

 

(info/fot. opole.lublin.pl)