Mistrzowie WOT w pływaniu – to żołnierze z Lubelszczyzny!

Możliwość komentowania Mistrzowie WOT w pływaniu – to żołnierze z Lubelszczyzny! została wyłączona

Lubelscy Terytorialsi znów udowodnili, że w sportowej rywalizacji trudno im dorównać. W tym roku wygrali już mistrzostwa w koszykówce, halowej piłce nożnej i w biegach na orientację. Do tych sukcesów dołączyło teraz kolejne drużynowe zwycięstwo – i znów sięgnęli po puchar Dowódcy WOT.

W miniony weekend w Zegrzu odbyły się trzecie już Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu: wzięło w nich udział 210 zawodników, sformowanych w 15 drużyn. Największe sukcesy odnotowała Lubelska Brygada pod kierownictwem starszego chorążego sztabowego Mirosława Tarnowskiego: w klasyfikacji drużynowej, stanęła na szczycie podium, przed zawodnikami z Podkarpacia i Podlasia.

Co więcej zdobyli też dwa srebrne i trzy brązowe medale w indywidualnych rywalizacjach. Srebro w klasyfikacji mężczyzn na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz brąz na dystansie 100 metrów stylem motylkowym wywalczył kpt. Michał Lachowicz. Brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zdobyła szer. Karolina Salamon. Bardzo dobrze w sztafetach zaprezentowały się również panie, zdobywając srebrny medal na dystansie 4×50 stylem dowolnym. Medal brązowy zdobyła także sztafeta męska.

Te zawody wyłoniły najlepszych pływaków wśród wszystkich Terytorialsów – a teraz wspólnie stworzą drużynę, która powalczy w mistrzostwach pływackich, organizowanych przez Wojsko Polskie.

Źródło zdjęć: 2LBOT