Młodzi puławianie przekonają się, co czeka ich w świecie książek

      Możliwość komentowania Młodzi puławianie przekonają się, co czeka ich w świecie książek została wyłączona

Puławska Biblioteka Miejska chce zachęcić dzieci i młodzież do czytania – dlatego rozpoczyna cykl spotkań pod hasłem “Z książką w świat”.

Od kwietnia do października, we wszystkich bibliotecznych siedzibach, będą się odbywały spotkania autorskie, warsztaty i zajęcia czytelnicze. Zaplanowano atrakcje, które rozwiną wiedzę, kreatywność i twórcze umiejętności młodych czytelników. Cała akcja ruszy już jutro, na dwa dni przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Od jutra do najbliższego wtorku (od 21 do 26 kwietnia) potrwa pierwsza seria tych spotkań. Do młodych puławskich czytelników przyjadą Gabriela Rzepecka-Weiss, Aniela Cholewińska-Szkolik oraz Anna Czerwińska-Rydel, która opowie o tegorocznej Patronce Roku Wandzie Rutkiewicz i Mateusz Świstak, opowiadacz baśni. Zjawi się także Teatr Maska z Krakowa, który pokaże najmłodszym, dlaczego warto przyjaźnić się z książką.

Wszystkie te spotkania są przeznaczone dla grup zorganizowanych. Projekt „Z książką w świat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło informacji i plakatu: Biblioteka Miejska w Puławach