Młodzi recytatorzy, do dzieła!

      Możliwość komentowania Młodzi recytatorzy, do dzieła! została wyłączona

Epidemia koronawirusa sprawiła, że Mały Konkurs Recytatorski nie odbył się w tym roku według swojej tradycyjnej formuły. Chociaż powiatowe eliminacje zapowiadano już na początku marca, wkrótce trzeba je było odwołać, podobnie jak wielki finał 39. edycji tego przeglądu.

Młodzi mieszkańcy Lubelszczyzny nie mogli się tym razem pochwalić swoimi talentami recytatorskimi na scenie, tuż przed jurorami i publicznością. Ale każdy z nich ma teraz szansę zaprezentować się w samodzielnie przygotowanym występie, zgłoszonym do I Wojewódzkiego Przeglądu Prezentacji Multimedialnych.

To propozycja zabawy dla uczniów klas I-VI – każdy chętny może wyrecytować fragment prozy albo wiersz i nagranie takiego występu nadesłać do organizatorów, czyli do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Placówka podkreśla, że przegląd nie zastępuje odwołanego w tym roku konkursu, ale daje okazję do spędzenia wolnego czasu w ulubiony sposób – pozwala dzieciom pielęgnować artystyczną pasję, mimo tych nieoczekiwanych przeszkód, które przyniosła epidemia.

Wiadomość o tym przeglądzie przekazuje między innymi nasz „Dom Chemika” i na swojej stronie internetowej zamieszcza szczegółowy regulamin, a także wzór karty zgłoszeniowej. Na przygotowywanie prezentacji są jeszcze dokładnie dwa tygodnie, bo nagrania muszą być gotowe i zamieszczone na serwerze organizatora do środy, 17 czerwca.

Źródło zdjęcia: POK “Dom Chemika”