Młodzież stworzy “Nieoczywisty przewodnik po Nałęczowie”

      Możliwość komentowania Młodzież stworzy “Nieoczywisty przewodnik po Nałęczowie” została wyłączona

Jak przedstawić Nałęczów tym, którzy go jeszcze nie znają? Jak pokazać go na nowo mieszkańcom regionu? Wkrótce zastanowią się nad tym młodzi ludzie.

Nastoletni mieszkańcy Nałęczowa stworzą własny, nieoczywisty przewodnik po swoim mieście. Do takiego projektu zaprasza ich Nałęczowski Ośrodek Kultury – i szykuje specjalne zajęcia, które pomogą młodzieżowemu zespołowi redakcyjnemu przygotować się do pracy. Będą to warsztaty kreatywnego pisania, ilustratorskie i tworzenia krótkich filmów.

Gotowy przewodnik będzie miał dwie wersje: papierową i elektroniczną, a latem (konkretnie w lipcu tego roku) stanie się podstawą dla nałęczowskiej gry terenowej. Cały projekt organizowany przez NOK będzie realizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse”, który motywuje młodych ludzi do rozwijania własnego potencjału.

Zainteresowani młodzi ludzie (w wieku od 15 do 19 lat) mogą w ten piątek (29 stycznia) wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w trybie online na platformie Google Meet. o godzinie 18.00. Żeby dostać link zapraszający do e-spotkania, można napisać do NOK-u za pośrednictwem Messengera.