Modele samolotów w ten weekend opanują Dęblin!

      Możliwość komentowania Modele samolotów w ten weekend opanują Dęblin! została wyłączona

W ten weekend w Dęblinie spotkają się miłośnicy modelarstwa – a wraz z nimi pojawią się najróżniejsze modele samolotów i innych pojazdów wojskowych.

II Ogólnopolski Mityng Modelarski będzie zarazem konkursem dla modelarzy i pasjonującym widowiskiem dla publiczności, więc nie zabraknie najróżniejszych emocji. Swoje prace przedstawią osoby w różnym wieku, nie tylko dorośli, ale też młodzież – wszyscy będą w swoich kategoriach wiekowych konkurować o zwycięstwo.

Jednak będzie można nie tylko oglądać, ale też posłuchać: w sobotę, pierwszego dnia mityngu, o 15.30 zacznie się seria trzech wykładów: Jan Nowicki opowie o zaginionych eksponatach z niemieckiej kolekcji lotniczej z Berlina, Robert Gretzyngier, który maluje okolicznościowe samoloty, podzieli się swoimi przemyśleniami, a Zbigniew Bednarz zdradzi, jak tworzy się replikę samolotu w skali 1:1. Poza tym, na uczestników konkursu czeka jeszcze zwiedzanie muzeum, „Szkoły Orląt”, Garnizonu Dęblin i Twierdzy Dęblin. Z kolei na gości muzeum w niedzielę będą jeszcze czekały warsztaty modelarskie.

Uczestnicy, którzy chcieliby zgłosić się do konkursu, mogą jeszcze dziś się zarejestrować, a wszyscy ciekawi wystawy powinni w sobotę i w niedzielę zjawić się w Muzeum Sił Powietrznych.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – Facebook