KŁOPOTLIWE ODPADY? Wiemy, jak możesz się ich pozbyć

      Możliwość komentowania KŁOPOTLIWE ODPADY? Wiemy, jak możesz się ich pozbyć została wyłączona

W tę środę (4 marca) mieszkańcy Kazimierza Dolnego i Gór będą mogli pozbyć się odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci.

Jak informuje tamtejszy Urząd Miasta, w środę odbędzie się specjalna zbiórka takich nietypowych odpadów. Rzeczy, które chciałoby się wyrzucić, wystarczy zostawić w widocznym miejscu przed posesją, do godziny 7.00 – żeby firma przejeżdżająca przez gminę zauważyła te przedmioty i je zabrała.

W ten sposób, jutro będzie można łatwo pozbyć się zużytych sprzętów elektrycznych, czyli różnego rodzaju urządzeń AGD i RTV, zegarów, telefonów czy elektronarzędzi –ale zabierane będą tylko te kompletne, nieuszkodzone rzeczy.

Z kolei w kategorii odpadów wielkogabarytowych zmieszczą się między innymi meble, dywany, pierzyny, materace, sprzęt sportowy, wózki dziecięce czy duże zabawki.

Co bardzo ważne, podczas tej zbiórki nie będą zabierane żadne odpady remontowe ani sprzęty sanitarne – to znaczy że nie będzie można się jutro pozbyć żadnych desek czy na przykład drzwi, ani też wanien, umywalek albo części samochodowych.