Muzyka i sztuka ludowa w ten weekend królują w Kazimierzu Dolnym

      Możliwość komentowania Muzyka i sztuka ludowa w ten weekend królują w Kazimierzu Dolnym została wyłączona

Zgodnie z tradycją, która sięga już 56 lat, w nadwiślańskim miasteczku rusza nowa edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. To oznacza kilka dni hucznej zabawy na ludową nutę.

Po dwóch latach jeden z najstarszych kazimierskich festiwali powraca na dawne tory – i otwiera sezon wakacyjny. W ostatni weekend czerwca nad dużym rynkiem góruje już drewniana figura króla, a tuż obok niej ustawiana jest scena, na której zagoszczą artyści ludowi z całej Polski. Od piątku do niedzieli będą przypominać widzom, jak brzmi tradycyjne muzykowanie i jednocześnie zmierzą się w konkursie.

Przez piątek i sobotę potrwają także Targi Sztuki Ludowej oraz blok różnorodnych warsztatów. W namiocie festiwalowym będzie można wziąć lekcje śpiewu, nauczyć się różnych technik rękodzieła albo własnoręcznie udekorować pierniki. Organizatorzy nie prowadzą żadnych zapisów – wystarczy w ten weekend zjawić się w Kazimierzu Dolnym i skorzystać z przygotowanych propozycji. Nie zabraknie poczęstunku w postaci regionalnych przysmaków, kina plenerowego czy słynnej Kazimierskiej Nocnej Potańcówki.

Wszystkie te atrakcje poprzedzi czwartkowe Seminarium Folklorystyczne. Szczegółowy harmonogram Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych znajdziecie na facebookowym profilu wydarzenia – czyli TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: OFKiŚL – Facebook