“Myśl trzeźwo!” – apeluje policja

      Możliwość komentowania “Myśl trzeźwo!” – apeluje policja została wyłączona

Tymczasem policja, także w naszym regionie, zaczęła już specjalną akcję informacyjną, mocno związaną ze specyfiką Sylwestra i Nowego Roku.

Mundurowi przypominają nam, żebyśmy myśleli trzeźwo, to znaczy żebyśmy nie wsiadali za kierownice po wypiciu alkoholu. Przypominają, że istnieje również coś takiego, jak nieświadoma nietrzeźwość – gdy wydaje nam się, że symboliczny toast z poprzedniego dnia w żaden sposób na nas nie wpłynął, wydaje nam się że możemy już poprowadzić samochód. Właśnie dlatego, że dziś i jutro wznoszenie toastów za pomyślność w nowym roku będzie bardzo powszechne, policjanci będą zwracać baczną uwagę na to, czy kierowcy nie jadą na podwójnym gazie.

W policyjnej akcji pomogą jeszcze informacyjne ekrany, rozmieszczone przez firmę Screen Network SA w sąsiedztwie dróg, poza tym partnerem akcji jest operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik – w aplikacji pojawi się specjalny quiz, który też ma zadziałać prewencyjnie i informacyjnie.

Pamiętajmy, że jazda po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem i że w ten sposób sprowadza się niebezpieczeństwo na siebie i na innych.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło screena: Polska policja