Myślał, że kupił bilety na mecz – ale się rozczarował

      Możliwość komentowania Myślał, że kupił bilety na mecz – ale się rozczarował została wyłączona

Oszuści działający w Internecie korzystają z każdej okazji, żeby wzbogacić się cudzym kosztem – i wykorzystują najróżniejsze preteksty. W minionym tygodniu przekonał się o tym młody mieszkaniec gminy Poniatowa.

14 czerwca, na popularnym portalu społecznościowym 22-latek latek trafił na szansę zdobycia biletów na mecz piłki nożnej Polska-Belgia. Była to oferta z rodzaju last-minute – wyglądało na to, że ktoś w ostatniej chwili chce odstąpić wejściówki za okazyjną cenę.

22-latek skontaktował się z autorem ogłoszenia, a gdy doszli do porozumienia w sprawie dwóch biletów, zapłacił umówione 220 złotych. Sprzedawca obiecał, że prześle wejściówki pocztą elektroniczną – ale tego nie zrobił. Wkrótce dał do zrozumienia, że nie zwróci przekazanych pieniędzy, po czym zmienił nazwę swojego konta i przestał odpowiadać na wiadomości.

Nieuczciwego internauty szuka już opolska policja. A na podstawie tego zgłoszenia apeluje do wszystkich, którzy lubią korzystać z internetowych okazji – żeby bilety na wydarzenia masowe kupować tylko w sprawdzonych źródłach. Na portalach społecznościowych warto zwracać uwagę na to, jak wygląda konto autora ogłoszenia – jeśli zostało utworzone niedawno, może należeć do oszusta. Lepiej uważać także na wyjątkowo okazyjne oferty, zwłaszcza te wymagające szybkiego podejmowania decyzji.

Źródło informacji: KPP w Opolu Lubelskim