MZK Puławy zmienia rozkłady jazdy – i nie tylko

      Możliwość komentowania MZK Puławy zmienia rozkłady jazdy – i nie tylko została wyłączona

Nowe rozkłady jazdy i nowe ceny biletów – wchodzą w życie zmiany, zapowiadane przez Miejski Zakład Komunikacji w Puławach.

Od 1 kwietnia pasażerowie korzystają z nowych połączeń, wyznaczonych na terenie miasta Puławy oraz sąsiednich gmin. Zaczynają obowiązywać nowe strefy przewozowe, a cena biletu zależy od tego, przez ile gmin przebiega konkretny kurs albo w której części regionu jest realizowany.

W granicach miasta Puławy obowiązuje strefa A, a w mieście Dęblin – strefa D. Kto porusza się w obrębie jednej z ościennych względem Puław gmin (Żyrzyn, Końskowola, Kurów, Kazimierz Dolny, Janowiec czy wiejskiej gminy Puławy) powinien kupić bilet do strefy G. Przejazdy przez teren dwóch gmin będą wymagają kupna biletu strefy B, a jeśli chodzi o trzy gminy – to już strefa C.

Zmiana taryfy przewozowej sprawia, że nie są już sprzedawane elektroniczne bilety okresowe – ale środki wpłacone przed 1 kwietnia zachowują ważność. Wniosek o wydanie biletu elektronicznego można składać przez Internet (TUTAJ), a osobiście w kasie głównej albo na stacji paliw MZK. Poza tym spółka zdecydowała, że nie będzie wydawana Puławska Karta Miejska na okaziciela.

Szczegółowe informacje na temat nowych rozkładów jazdy i cennika biletów można już znaleźć na stronie internetowej MZK Puławy. Na facebookowym profilu spółki pojawiła się także mapa nowych stref.