Na lubelskich drogach wojewódzkich trwa “Ofensywa Drogowa”

      Możliwość komentowania Na lubelskich drogach wojewódzkich trwa “Ofensywa Drogowa” została wyłączona

To przedsięwzięcie to nic innego, jak walka o coraz lepszą jakość głównych tras regionu – a także stopniowe rozwijanie i doskonalenie lokalnej sieci komunikacyjnej. Gdzie teraz działają drogowcy?

Cykl takich inwestycji, podejmowanych wspólnie przez władze Lubelszczyzny i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, zainaugurowano przed trzema laty. W tym czasie udało się dokonać wielu zmian na trasach, które są popularne wśród kierowców – na przykład dlatego, że łączą strategiczne punkty na mapie regionu.

Każdy kolejny rok, a nawet miesiąc, przynosi nowe efekty. Jak już informowaliśmy, w ubiegłym miesiącu zmodernizowano kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 830, na trasie z Lublina do Nałęczowa. Na dystansie ponad 2 kilometrów w pobliżu miasteczka uzdrowiskowego, kierowcy mają tu już do dyspozycji nową nawierzchnię.

Natomiast w tym tygodniu uroczyście otwarto gruntownie wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 824 – w powiecie opolskim. Fragment drogi łączącej Józefów nad Wisłą i Annopol, liczący ponad 3 kilometry, został wzmocniony i pokryty nową nawierzchnią. W ramach prac wartych 2,5 miliona złotych wykonawca umocnił również pobocza, wyregulował zjazdy i poprawił nawierzchnię pokrywającą włączenia bocznych dróg.

Dodajmy, że w ciągu minionych 12 miesięcy wyremontowano w sumie prawie 10 kilometrów tej samej drogi wojewódzkiej – między Józefowem nad Wisłą a Bliskowicami. Aktualnie trwają przygotowania do kolejnej modernizacji w tym rejonie – przebudowa czeka drogę biegnącą przez Świeciechów.

Źródło informacji i zdjęcia: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Zmiany na trasie Nałęczów-Lublin