Na polskich grobach na Wołyniu też płoną znicze – dzięki kazimierskim wolontariuszom

      Możliwość komentowania Na polskich grobach na Wołyniu też płoną znicze – dzięki kazimierskim wolontariuszom została wyłączona

Jak co roku, wolontariusze ze Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, które ma swoją siedzibę w Kazimierzu Dolnym, wraz z Polakami na Ukrainie porządkowali zapomniane polskie cmentarze na Wołyniu.

Uporządkowano nekropolię w Mizoczu, gdzie odsłonięto wybudowany przez stowarzyszenie pomnik upamiętniający Polaków, którzy zginęli tragicznie w czasie wojny. Zrobiono też porządki w Krzemieńcu, gdzie odmalowano Mogiłę Nieznanego Żołnierza. W Równem biało-czerwonymi szarfami udekorowano kwatery polskich żołnierzy poległych w 1920 r. W Zdołbunowie postawiono krzyż na zbiorowej mogile Polaków zamordowanych w Tajkurach. Polskie znicze zapłonęły też na grobach w Lubomlu, Przebrażu, Bielinie, Kiwercach, Maniewiczach, Hulewiczach, Kowlu i w Holobach.

W tegorocznej akcji (dofinansowanej z funduszy Polskiego Instytutu Dziedzictwa Narodowego za Granicami Polonika) uczestniczyli także członkowie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego im. Tomasza Oskara Sosnowskiego w Równem, a także harcerze ze Zdołbunowa i dzieci z jednej z polskich szkół na Ukrainie.