Na ten tydzień zapomnij o samochodzie!

      Brak komentarzy do Na ten tydzień zapomnij o samochodzie!

Dziś zaczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – a to znaczy, że w ciągu najbliższych dni będziemy zachęcani do tego, by zamiast jazdy samochodem wybierać spacer, jazdę rowerem albo korzystanie z miejskiej komunikacji.

Ta kampania ma nam uświadomić, że rezygnując z tego najwygodniejszego środka transportu, możemy pomóc środowisku – bo mniej samochodowych spalin to powietrze o lepszej jakości. Całej akcji będą towarzyszyły happeningi, zajęcia rekreacyjne, warsztaty i inne atrakcje: tak będzie także w Puławach.

Już dziś, o 10.00 na Placu Chopina rozpoczną się zajęcia fitness i animacje taneczne, prowadzone przez Wojciecha Gędka – powtórzą się jeszcze we wtorek i czwartek. A to dopiero początek zaplanowanych wydarzeń: wśród nich pojawią się zaś konkursy dla dzieci i okazje do aktywnego odpoczynku. W czwartek wyruszy rajd Nordic Walking (na który można zapisywać się w Centrum Informacji Turystycznej), z kolei w weekend odbędą się dwa rajdy rowerowe. Sobotni będzie okazją do wzięcia udziału w przejażdżce ulicami naszego miasta (te zapisy prowadzi Urząd Miasta), a w niedzielę dzieci w wieku od 8 do 14 lat będą mogły wziąć udział w rajdzie zatytułowanym „Dwa Mosty” – jadąc na rowerach będą dodatkowo rozwiązywać różne zagadki (tu zapisy prowadzi Centrum Informacji Turystycznej). W sobotę, czyli pod koniec tygodnia, który zwróci naszą uwagę na dbanie o kondycję i wybieranie ekologicznych rozwiązań, puławian czeka plenerowa zabawa na Skwerze Niepodległości.

Szczegółowy harmonogram puławskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu znajduje się na plakacie informacyjnym.

 

Gallery not found.

 

Źródło plakatu: https://www.pulawy.eu/artykuly/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu,41969.htm

Dodaj komentarz