Na Ukrainę jadą polskie wozy strażackie – również z naszego regionu

      Możliwość komentowania Na Ukrainę jadą polskie wozy strażackie – również z naszego regionu została wyłączona

Tam, gdzie trwają działania wojenne, na bieżąco trzeba prowadzić akcje gaśnicze – dlatego o kontynuowanie zbiórek sprzętu dla ukraińskich druhów apelował już w ubiegłym tygodniu komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Mijają dwa tygodnie od rozpoczęcia działań zbrojnych na terenie Ukrainy. Od pierwszych dni tego konfliktu w akcje pomocowe na rzecz uchodźców, ale także walczących Ukraińców, spontanicznie zaangażowali się polscy strażacy ochotnicy. Z myślą o ukraińskich druhach, zajęli się zbieraniem przydatnych sprzętów, takich jak agregaty prądotwórcze, pompy czy hełmy.

Postanowiono też, w miarę możliwości, podarować sprawne wozy strażackie. W sumie, jednostki z całego kraju przekazały ponad 100 takich pojazdów – a 14 z nich oddali druhowie OSP z naszego regionu. Na dziś zaplanowano kolejny transport strażackich pojazdów za wschodnią granicę.

Już w miniony poniedziałek (7 marca) w drogę wyruszył wóz strażacki, który dotąd należał do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Góry Puławskiej. Przedwczoraj strażacy-ochotnicy z Góry Puławskiej pożegnali auto, które służyło im przez ostatnie dwie dekady. Wbrew pozorom, używane pojazdy mogą okazać się bardziej użyteczne w wojennych warunkach. W razie potrzeby łatwiej będzie naprawić – ponieważ nie są zbyt nowoczesne.

Źródło zdjęcia: OSP KSRG Góra Puławska – Facebook