Nadchodzi Noc Muzeów – dlaczego warto ją spędzić nad Wisłą?

      Możliwość komentowania Nadchodzi Noc Muzeów – dlaczego warto ją spędzić nad Wisłą? została wyłączona

Wielkimi krokami zbliża się ta jedna noc w roku, którą będzie można spędzić w muzeach – korzystając ze specjalnie przygotowanych atrakcji oraz z samej możliwości zwiedzenia znanych zabudowań po zmroku.

W najbliższy sobotni wieczór (14 maja) w swoje progi zaproszą Muzeum Czartoryskich w Puławach, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie czy Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Jednak najwięcej propozycji wysuwa Muzeum Nadwiślańskie, które posiada w naszym regionie kilka oddziałów. O szczegółach opowiada Piotr Kondraciuk, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym:

 

Nadchodzącej edycji Nocy Muzeów nie będą już krępowały ograniczenia związane z reżimem sanitarnym. A dla miłośników XVII-wiecznej, manierystycznej Kamienicy Celejowskiej jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość – jutrzejszego wieczoru będzie można przekonać się osobiście, jak wnętrza tego zabytku wyglądają po niedawnym remoncie.

Dlaczego warto tę sobotę spędzić w Muzeum Nadwiślańskim? Przekonuje, ponownie, dyrektor Kondraciuk:

 

Wszystkie szczegółowe informacje na temat nadchodzącej soboty w Muzeum Nadwiślańskim znajdziecie TUTAJ. Przypominamy, że te atrakcje będą czekały w siedmiu punktach naszego regionu.

Źródło informacji i zdjęcia: MNKD