Nadchodzi Powiatowy Dzień Kultury!

      Możliwość komentowania Nadchodzi Powiatowy Dzień Kultury! została wyłączona

Pora docenić tych, którzy rozwijają i pielęgnują życie kulturalne ziemi puławskiej. W ten piątek (22 października) odbędzie się tegoroczny, Powiatowy Dzień Kultury.

Takie uroczyste spotkanie odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy. Zostaną wtedy wręczone Doroczne Nagrody Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury. Poznamy też laureatów powiatowego konkursu wydawnictw, czyli autorów najciekawszych publikacji, poświęconych ziemi puławskiej.

Po tych uroczystościach przed widzami wystąpią Marcin Wyrostek i zespół COLORIAGE. Scenę przejmie kwartet instrumentalistów – muzycy pracują i występują razem od 2005 roku. Ich wspólna płyta zdobyła tak dużą popularność, że pokryła się podwójną platyną. Grupę współtworzą Mateusz Adamczyk, Piotr Zaufal i Krzysztof Nowakowski. Jutrzejszego popołudnia w Puławach oprócz akordeonu zabrzmią też skrzypce, gitara elektryczna i instrumenty perkusyjne.

Całe wydarzenie odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, początek o godzinie 16.00. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani, wstęp na obchody Powiatowego Dnia Kultury będzie wolny.