Rusza Puławskie Lato Bluesowe

      Możliwość komentowania Rusza Puławskie Lato Bluesowe została wyłączona

Po pełnej improwizacji muzyce jazzowej, poważnej muzyce kameralnej i folkowych brzmieniach z całego świata, przychodzi pora na kolejne rytmy. W tym tygodniu, za sprawą Puławskiego Ośrodka Kultury będzie można poczuć bluesa.

Ostatni miesiąc wakacji to czas kiedy Puławy rozbrzmiewają charakterystycznymi dźwiękami gitar, perkusji i harmonijek. Dzisiaj (16 sierpnia) rozpoczyna się nowy cykl Letnich Warsztatów Bluesowych – to już 16 edycja tych zajęć, prowadzona w sześciu klasach. Kadrę tworzą znani i uznani muzycy: Marcin Wawrzynowicz, Jacek Jaguś, Bartosz Łęczycki, Andrzej Stagraczyński, Rafał Karasiewicz i Bartosz Niebielecki. Efekty starań adeptów bluesa poznamy już w najbliższą sobotę, kiedy uczestnicy warsztatów wystąpią w koncercie finałowym.

Jak co roku, Puławskie Lato Bluesowe to oczywiście również seria koncertów. Otworzy ją już dzisiejszego wieczoru występ Vanesy Hrabek – gitarzystki, która pochodzi z Argentyny i w swojej twórczości czerpie inspiracje z tradycji południowoamerykańskiej, a nawet karaibskiej.

W czwartek (18 sierpnia) na scenie “Domu Chemika” wystąpi najlepszy polski gitarzysta bluesowy (według plebiscytu Guitar Award 2014) – Leszek Cichoński, wraz z zespołem. To będzie wieczór ze standardami bluesowo-rockowymi, utworami Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy.

Natomiast w najbliższy piątek Puławski Ośrodek Kultury odwiedzi Sławek Wierzcholski i da koncert razem z Nocną Zmianą Bluesa. Zespół przypomni swoje starsze utwory, dobrze znane melomanom, ale zaprezentuje też materiał z nowego albumu.

Szczegółowy harmonogram całego wydarzenia znajdziecie TUTAJ. O bilety i karnety można pytać w Kasie “Domu Chemika”.

Źródło informacji i plakatów: POK