Nadchodzi trzeci Powiatowy Dzień Wolontariatu

      Możliwość komentowania Nadchodzi trzeci Powiatowy Dzień Wolontariatu została wyłączona

To już nowa tradycja, że na początku grudnia organizowane jest spotkanie, które pozwala wyróżnić przedstawicieli tak zwanego trzeciego sektora gospodarki – tych, którzy działają na rzecz regionu, nie upatrując w tym własnych zysków.

Już w najbliższy piątek (3 grudnia) w Puławach zostaną nagrodzeni wolontariusze, którzy działają na terenie całego powiatu. To okazja, żeby docenić wysiłek tych, którzy na co dzień nie domagają się wynagrodzenia i uznania za swoją pracę na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem będzie to 25 osób i 4 organizacje społeczne. Zorganizowanie Powiatowego Dnia Wolontariatu zainicjowała w 2019 roku starosta Danuta Smaga – w tym roku będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia.

Uroczysta gala odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Wręczenie nagród wolontariuszom roku poprzedzi konferencja, która pozwoli omówić aktualną sytuację w gminach oraz to, jak przebiega współpraca między tutejszymi samorządami a lokalnymi wolontariuszami.

Całe spotkanie, które poza laureatami nagród zgromadzi między innymi lokalnych włodarzy i dyrektorów szkół, rozpocznie się o godzinie 12.00 i przebiegnie w myśl zasad reżimu sanitarnego. Wstęp na uroczystość będzie bezpłatny.