Nagrody dla gmin – jest jeden warunek…

      Możliwość komentowania Nagrody dla gmin – jest jeden warunek… została wyłączona

Wybory już za kilka dni. Gminy walczą między sobą o jak największą frekwencję. Na najlepszych czekają nagrody!

Są nimi nie tylko nowe wozy strażackie. Ta akcja organizowana jest przez MSWiA i nosi nazwę „Bitwa o wozy”. Natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zorganizował konkurs, w którym gminy do 20 000 mieszkańców z najwyższą frekwencją w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich otrzymają nagrody finansowe.

Gminy zostaną sklasyfikowane w czterech regionach naszego województwa, podzielonych według starego podziału administracyjnego. Nagradzane będą po trzy gminy z każdego z tych regionów. Samorządy, w których uzyskana zostanie najwyższa frekwencja, otrzymają po 50 tys. złotych, te na drugim miejscu po 40 tys. złotych, zaś gminy, które uplasują się na trzeciej lokacie, dostaną po 30 tys. złotych.

Pieniądze te mają być przeznaczone na doposażenie świetlic, placów zabaw i skwerów. Łącznie na ten cel ze środków budżetu województwa lubelskiego przeznaczone zostało 480 tys. złotych. Ogłoszenie zwycięzców ma nastąpić do końca sierpnia, zaś realizacja zwycięskich projektów nastąpi w terminie do 30 listopada tego roku.

REGULAMIN – KLIKNIJ