Nagrody Starosty Puławskiego w dziedzinie sportu – przyznane!

      Możliwość komentowania Nagrody Starosty Puławskiego w dziedzinie sportu – przyznane! została wyłączona

W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu podjął uchwałę w tej sprawie, a tym samym nagrodził trud wielu osób, które w 2019 roku odniosły sportowe sukcesy.

Nagrodzeni zostali członkowie lokalnych klubów sportowych, uczniowie, którzy mierzyli się w sportowych zawodach, a także trenerzy i szkoleniowcy, którzy motywowali młodych ludzi do pracy i pomagali im rozwijać sportowe talenty. W sumie uhonorowano 83 osoby – dla każdej z nich przygotowano okolicznościowy dyplom, a sama nagroda ma charakter pieniężny. Żeby docenić sportowców z ziemi puławskiej, władze powiatu sięgnęły do swojego budżetu po 34 tysiące złotych.

Wśród wyróżnionych zawodników i trenerów są osoby związane z KS „Wisła” Puławy, KS „Pogoń” Puławy i KS „MAYDAY TEAM” i z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym ANDROS. Doceniono też uczniów z ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina, ZS nr 3 im. M. Dąbrowskiej, SP nr 6 i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej – a także nauczycieli wychowania fizycznego, którzy byli mentorami dla swoich podopiecznych. W gronie laureatów jest też trzech animatorów sportowych, którzy działają w naszym powiecie.

Pamiątkowe dyplomy, podpisane przez panią Starostę, trafiły też do puławskich szkół, których uczniowie zaangażowali się w międzyszkolne współzawodnictwo. Efekty tej sportowej rywalizacji to miejsca w końcowych kwalifikacjach – i właśnie o tym mówią dyplomy podsumowujące dokonania młodzieży.

Niestety stan epidemii sprawia, że nie zostanie zorganizowane uroczyste spotkanie, które zgromadziłoby na jednej gali wszystkich laureatów – ale nazwiska wszystkich 83 osób, dzięki którym w 2019 roku w Puławach nie brakowało sportowych emocji i sukcesów, są zgromadzone na stronie internetowej puławskiego Starostwa. Żeby dokładnie przeczytać pełną listę tegorocznych triumfatorów, wystarczy kliknąć TUTAJ