W Opolu Lub. wpadli na niezły pomysł – jak zadbać o zdrowie mieszkańców?

      Możliwość komentowania W Opolu Lub. wpadli na niezły pomysł – jak zadbać o zdrowie mieszkańców? została wyłączona

Gmina Opole Lubelskie dba o zdrowie swoich mieszkańców. Udowadnia to teraz specjalna akcja, która trwa na terenie całej gminy, a która polega na organizowaniu spotkań informacyjnych i na zachęcaniu do robienia badań kontrolnych.

Najbliższa taka okazja nadarzy się w tę niedzielę (9 lutego) w Wandalinie. W tamtejszej Remizie Strażackiej, od 14.00, mieszkańcy Wandalina i Białowody będą mogli posłuchać, jak Kierownik Profilaktyki z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej będzie tłumaczyć dlaczego właśnie profilaktyka to najlepsza metoda walki z rakiem. Posłuchają też ostrzeżeń na temat palenia śmieci i dowiedzą się więcej o czadzie, który potrafi podstępnie atakować. 

Podczas tego spotkania będzie można także zrobić podstawowe badania kontrolne, takie jak pomiar ciśnienia, EKG czy badanie poziomu cukru we krwi. Jednocześnie, będzie można zapisać się na bardziej złożone badania profilaktyczne, takie które będą przeprowadzone już w Lublinie.

Projekt „Zdrowie mieszkańców – bogactwem gminy” odbywa się pod patronatem burmistrza Opola Lubelskiego, Sławomira Plisa.