NAŁĘCZÓW: Niepowtarzalna okazja zobaczenia zdjęć robionych przez Krzysztofa Kieślowskiego

      Możliwość komentowania NAŁĘCZÓW: Niepowtarzalna okazja zobaczenia zdjęć robionych przez Krzysztofa Kieślowskiego została wyłączona

Fotografie, sporządzone przez młodego Krzysztofa Kieślowskiego – takie rarytasy można właśnie oglądać w Galerii Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa gromadzi prace, które Krzysztof Kieślowski sporządził jako student pierwszego roku Wydziału Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Na fotografiach z połowy lat 60tych można zobaczyć jesienne kadry z codziennego życia miasta: ujęcia dokumentują to, jak wyglądała Łódź kilka dekad temu, a jednocześnie są dowodem artystycznej wrażliwości młodzieńca, który z czasem został wybitnym reżyserem. Fotografie pochodzą z rodzinnego archiwum, użyczyła ich Maria Kieślowska.

Czas na to, żeby podziwiać wystawę „Krzysztof Kieślowski. Fotografie z miasta Łodzi” jest do końca lipca – wystarczy odwiedzić Nałęczowski Ośrodek Kultury i tamtejszą Galerię Andriollego.

[ngg src=”galleries” ids=”8″ display=”basic_imagebrowser”]Źródło zdjęć: http://www.noknaleczow.pl/galeria-andriollego/153-krzysztof-kieslowski-fotografie-z-miasta-lodzi