Namaluj plakat, który zachęca do pomagania!

      Możliwość komentowania Namaluj plakat, który zachęca do pomagania! została wyłączona

Przed nami pierwszy Powiatowy Dzień Wolontariatu – okazja, która przypomni nam o tym, że wśród nas działają ludzie, którzy z troski i potrzeby serca pomagają potrzebującym.

Wiemy, że na wolontariuszy z powiatu puławskiego czeka miłe spotkanie w starostwie, czekają nagrody i wyróżnienia. Tymczasem na młodzież z naszego powiatu czeka jeszcze wyzwanie artystyczne: w związku ze zbliżającym się Dniem Wolontariatu ogłoszono konkurs plastyczny. Uczniowie z klas VI-VIII szkół podstawowych i ci którzy chodzą do średnich szkół, mogą pochwalić się swoimi talentami, a jednocześnie opowiedzieć wszystkim o idei wolontariatu. Organizatorzy konkursu czekają na plakaty, które będą zachęcać młodzież do bezinteresownego pomagania innym, czyli do działania w rolach wolontariuszy.

Każda konkursowa praca musi mieć format A2, ale można wybrać dowolną plastyczną technikę. Czas na tworzenie plakatów i dostarczenie ich do puławskiego starostwa upłynie 29 listopada, czyli w następny piątek. Oprócz samych prac, trzeba złożyć jeszcze wypełnione karty zgłoszeniowe i klauzule RODO – wzory wszystkich tych pism, a także szczegółowy regulamin są zamieszczone na internetowej stronie starostwa.

Wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Starostwie Powiatowym 6 grudnia.