Napisz najpiękniejszy wiersz o patronie Puław!

      Możliwość komentowania Napisz najpiękniejszy wiersz o patronie Puław! została wyłączona

W tym roku obchodzimy w Puławach miły jubileusz – mija dwadzieścia lat, odkąd patronem naszego miasta jest Święty Brat Albert. Z tej okazji Puławski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie poetyckim.

„Wiersz o Patronie” może napisać każdy, kto ma odrobinę literackiego talentu, a przede wszystkim motywację, żeby w taki artystyczny sposób przedstawić patrona naszego miasta. Jak podkreśla Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury, życie Adama Chmielowskiego jest bogate w wątki, które mogą przynieść niejedną inspirację poetycką. Przypomnijmy, że przyszły święty w młodości brał udział w powstaniu styczniowym, później był świetnie zapowiadającym się malarzem, a ostatecznie wybrał życie zakonne i pomaganie najbiedniejszym.

Na pisanie wierszy o patronie Puław jest czas do 19 listopada – bo właśnie do tego dnia „Dom Chemika” będzie czekać na konkursowe zgłoszenia. Każdy uczestnik musi dostarczyć dwie koperty: jedną, zawierającą sam wiersz i drugą, z wypełnioną kartą zgłoszeniową. Obie koperty muszą być opatrzone tym samym godłem, a trzeba przynosić je albo na portiernię „Domu Chemika” albo do pokoju nr 20, choć można też przesłać wszystko pocztą. Szczegółowy regulamin i wzór karty zgłoszeniowej są zamieszczone na stronie internetowej „Domu Chemika”.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: https://domchemika.pl/aktualnosci,2019-10-15,konkurs-poetycki-wiersz-o-patronie.html