Naprawią to, co zniszczyła nawałnica – a nawet więcej!

      Możliwość komentowania Naprawią to, co zniszczyła nawałnica – a nawet więcej! została wyłączona

To dobre wieści dla opolskich kierowców – i dla mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą, którzy czekają na remonty drogowe w tej okolicy.

Już niedługo sporo się zmieni na dwóch drogach powiatowych: na trasie z Wrzelowca przez Chruślinę do Idalina (2636L), a także na odcinku biegnącym z Józefowa nad Wisłą przez Chruślinę, do Wierzbicy (2637L). Te drogi już od pewnego czasu domagały się uwagi samorządowców, a w czerwcu tego roku kolejnych powodów dostarczyła nawałnica, która narobiła szkód w Chruślinie.

Starosta opolski właśnie podpisał umowy dotyczące dwóch remontów. W sumie, przebudowy doczeka się 6,5 kilometra dróg – będzie to kosztowało 3,4 miliona złotych, ale aż 60% tych wysokich kosztów pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odnowione drogi będą gotowe w lipcu przyszłego roku.

Dodajmy i przypomnijmy, że powiat opolski wyznaczył sobie za cel wyremontowanie 100 kilometrów dróg powiatowych do 2023 roku – i już teraz wykonano połowę tego ambitnego planu.