Narodowe Czytanie w Kęble – już jutro

      Możliwość komentowania Narodowe Czytanie w Kęble – już jutro została wyłączona

Już w ubiegły weekend cała Polska sięgała po polską literaturę – w ramach dorocznej akcji, która odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

Planując tegoroczną edycję, honorowi patroni akcji zaproponowali, żebyśmy przypomnieli sobie teksty polskich nowel – i tak już się stało w wielu polskich miastach, miasteczkach i miejscowościach, ale to nie koniec wspólnego czytania polskich książek.

Już w ten czwartek, do tej ogólnopolskiej akcji przyłączy się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Franciszka z Asyżu w Kęble. Tam, od godziny 16.00, w centrum zainteresowania będzie nowela Marii Konopnickiej, zatytułowana „Dym”. Zebrani wysłuchają tekstu tego utworu, ale jednocześnie obejrzą też występ artystyczny, przygotowany przez wychowanków Ośrodka. Ale i to nie wszystko, bo będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o samej Marii Konopnickiej – w tym pomoże specjalna prezentacja multimedialna. Każdy gość wyjdzie z Ośrodka bogatszy o wiedzę i artystyczne przeżycia, ale i z pamiątkową widokówką, opatrzoną oczywiście stemplem akcji Narodowe Czytanie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Starosta Puławski, Danuta Smaga.

Źródło zdjęcia: Facebook, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kęble