Nasi Terytorialsi znowu się szkolą!

      Możliwość komentowania Nasi Terytorialsi znowu się szkolą! została wyłączona

Od blisko trzech miesięcy żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej działają w trybie przeciwkryzysowym – działają tam, gdzie są potrzebni, żeby pomagać w łagodzeniu skutków epidemii koronawirusa.

Akcja „Odporna Wiosna” jeszcze trwa i wciąż są w nią zaangażowani żołnierze z lubelskiej brygady. Ale jednocześnie, Terytorialsi wracają już powoli do swojego trybu szkoleniowego: w miniony weekend (6-7 czerwca) odbyły się pierwsze szkolenia rotacyjne. Blisko sześciuset żołnierzy z batalionów z Dęblina, Lublina, Chełma i Zamościa ćwiczyło w swoich stałych rejonach odpowiedzialności, a doskonalili różne specjalistyczne umiejętności. Ogromny nacisk położono teraz na szkolenia medyczne, zadbano też o to, żeby żołnierze wciąż ćwiczyli współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi.

Dodajmy, że szeregi 2. Lubelskiej Brygady Terytorialnej wkrótce się poszerzą: pod koniec czerwca odbędzie się pierwsze powołanie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy i na początku lipca ci rekruci przejdą swoje szkolenie podstawowe.

Źródło zdjęcia: 2 LBOT