Nastrojowe niedzielne popołudnie szykuje się w Rykach

      Możliwość komentowania Nastrojowe niedzielne popołudnie szykuje się w Rykach została wyłączona

Jeśli w tę niedzielę odwiedzimy Ryki, przeniesiemy się myślami o niemal sto lat wstecz, w lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku.

Tak będzie, o ile odwiedzimy Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach i usiądziemy w Izbie Pamięci Orlika – bo właśnie tam swój recital przedstawi Tomasz Stockinger. W programie „Już nie zapomnisz mnie” znajdą się szlagiery przedwojennego polskiego kina, melodie walca i tanga, a znany polski aktor zaśpiewa przy akompaniamencie pianina.

Ten nastrojowy koncert będzie jednak zwieńczeniem spotkania, które rozpocznie się o 16.00 – a zacznie się ono od podsumowania projektu „A gdyby jej nie było…”, który był realizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w związku z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. W tę niedzielę przed widzami wystąpią jeszcze uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 imienia Leona Wyczółkowskiego, którzy przedstawią program patriotyczny – a tuż po nich na scenie zjawi się Tomasz Stockinger i przeniesie słuchaczy w lata 20. i 30. 

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://mgck.ryki.pl/2019/11/13/spotkanie-z-lokalna-historia-juz-nie-zapomnisz-mnie/; Tomasz Stockinger strona muzyczna – Facebook