Nasze radio znaczącym medium w województwie lubelskim. Sprawdź, jak bardzo!

      Możliwość komentowania Nasze radio znaczącym medium w województwie lubelskim. Sprawdź, jak bardzo! została wyłączona

Rynek radiowy w Polsce badany jest od ponad 25 lat. Zajmuje się tym obecnie jeden z dwóch najważniejszych instytutów badawczych – KANTAR POLSKA. badania „RadioTrack” powstają na zlecenie nie stacji radiowych, a Komitetu Badań Radiowych (KTR) i są publikowane co miesiąc. Badani są bardzo szczegółowo wszyscy mieszkańcy Polski, a dokładnie tak zwane grupy celowe, czyli odpowiadające strukturze całego społeczeństwa – w ilości reprezentatywnej.

Badania Instytutu KANTAR nie obejmują jednego miesiąca, lecz przedstawiane są jako fale: suma wyników z kilku kolejnych miesięcy, na przykład 3 lub 6. A w związku z tym, są dokładne i szczegółowe. Stanowią rzetelny obraz rynku radiowego, struktury słuchaczy i wszelkich danych, służących również stacjom radiowym jako wiedza potrzebna do tworzenia i monitorowania swoich programów. Im wyższe, tym świadczące o lepszej pozycji danej rozgłośni.

Kilka dni temu zostały opublikowane najnowsze. I wynika z nich, ze Radio Impuls niezwykle dynamicznie rozwija się na terenie dawnego województwa lubelskiego, uzyskując znakomite wyniki. Tam, gdzie dociera jego sygnał, jak również w dawnym województwie lubelskim – liczonym jako całość. Warto dodać, ze Radio Impuls ma umieszczony swój maszt oraz anteny nadawcze nie w stolicy regionu, czyli Lublinie – ale w Puławach. A nasz sygnał obejmuje obszar od Lublina do Radomia, więc jest podzielony pomiędzy dwa dawne województwa. Poziom słuchalności jest imponujący!

Nie znaleziono galerii.

Radio Impuls jest następcą istniejącego od 2014 roku Radia Puławy 24. Profil muzyczny i programowy, jeszcze pod marka Puławy 24, znacząco zmieniło 24 czerwca ubiegłego roku. Zmieniło nazwę i zwiększyło zasięg techniczny 10 września, dlatego też przedstawione wyniki dotyczą obu marek i stacji.  I tak, w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku (w dawnym województwie lubelskim), wśród wszystkich słuchaczy w grupie wiekowej pomiędzy 15 a 75 rokiem życia, radio uzyskało wynik 0,8% udziału w czasie słuchania – czyli najważniejszego wskaźnika, pokazującego pozycje stacji radiowych. W okresie największych zmian, w tym radiowego profilu i nazwy, czyli od lipca do grudnia 2019 roku, radio uzyskało wynik około 1,5% udziału w rynku. Najnowsza fala, czyli wyniki uzyskane w okresie od grudnia 2019 roku do lutego 2020 roku, to aż 2,4% udziału w rynku. Oznacza to, że w ciągu roku potroiła się ilość słuchaczy – to wynik bardzo rzadko spotykany przy tak wysokim początkowym poziomie słuchalności.

Świadczy to tym, ze po prostu lubicie nas Państwo słuchać – za co Państwu bardzo serdecznie dziękujemy. Jest to dla nas zaszczyt, tworzyć radio dla Państwa, dla mieszkańców dużego regionu (od Lublina do Radomia). Jest to także ważny znak dla naszych lokalnych firm, których w ostatnim roku reklamowało się na radiowej antenie blisko 150: reklama w naszych mediach jest skuteczna, a jej cena jest dostosowana do możliwości wszystkich naszych firm, bo jest po prostu tania. Bardzo serdecznie Państwu dziękujemy. Trzymajcie za nas kciuki, powiedzcie o naszym radiu wszystkim swoim przyjaciołom!