Nie przegap finału „Tygodnia z Grafiką”!

      Możliwość komentowania Nie przegap finału „Tygodnia z Grafiką”! została wyłączona

W Muzeum Nadwiślańskim trwa „Tydzień z Grafiką” – a jutro, na jego zakończenie, będzie można posłuchać kazimierskich tradycjach graficznych.

Od tego poniedziałku trwały warsztaty graficzne, skorzystali z nich zwłaszcza uczniowie z okolicznych szkół, którzy próbowali swoich sił w takiej twórczej pracy. A to wszystko odbywa się dlatego, że w dziale wystaw czasowych tuż po wakacjach zadomowiły się właśnie grafiki, przedstawiające Kazimierz Dolny i stworzone przez artystów, którzy odwiedzali i odwiedzają miasteczko.

Wystawa „Od Kazimierza do Kazimierza” jeszcze nie znika z kazimierskiego muzeum, na pewno do grudnia jest czas, żeby się tu zjawić i ją obejrzeć, ale Muzeum Nadwiślańskie zachęca, żeby nie czekać i pojawić się już jutro. Bo w tę sobotę będzie można nie tylko obejrzeć prace, ale też posłuchać artystach, którzy przyjeżdżali do Kazimierza Dolnego już od XIX wieku – opowie o nich Dorota Seweryn-Puchalska.

Żeby wziąć udział w tym jutrzejszym wykładzie, a jednocześnie zobaczyć wystawę kazimierskich grafik, trzeba na godzinę 13.00 dotrzeć do głównego gmachu Muzeum Nadwiślańskiego i kupić bilet za 1 złotówkę.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook