Nie zostawiaj go w samochodzie!

      Możliwość komentowania Nie zostawiaj go w samochodzie! została wyłączona

Zbliża się kalendarzowe lato, a wraz z nim coraz cieplejsze dni. Coraz wyższa temperatura za oknami bardzo cieszy, ale w pewnych sytuacjach może być niebezpieczna – na przykład dla zwierząt.

Policja apeluje do zmotoryzowanych właścicieli zwierząt, żeby w bardzo ciepłe, a zwłaszcza w upalne dni nie zostawiali swoich czworonogów w zamkniętych samochodach. W takich warunkach wewnątrz auta temperatura rośnie bardzo szybko, a nawet uchylone okno niewiele pomoże. Stworzenie może ulec przegrzaniu albo odwodnieniu, może mieć udar cieplny, a nawet się udusić.

W miniony weekend mundurowi ze Zwolenia zareagowali na widok auta zaparkowanego przy ulicy Kościuszki. W środku był pies, który czekał na swoją właścicielkę. Kobieta wkrótce wróciła do samochodu, w obecności funkcjonariuszy otworzyła okna i podała psu wodę, ale i tak musi zapłacić mandat.

Ponieważ uwięzienie w nagrzanym aucie może grozić życiu stworzenia, nieodpowiedzialny właściciel może w pewnych okolicznościach usłyszeć nawet zarzuty karne za znęcanie się nad zwierzęciem. Warto pamiętać jeszcze o tym, że funkcjonariusze mają prawo wybić szybę takiego pojazdu, żeby ratować psa czy kota.