Niebezpiecznie wysokie temperatury – nie popełniaj tych błędów!

      Możliwość komentowania Niebezpiecznie wysokie temperatury – nie popełniaj tych błędów! została wyłączona

Wysokie temperatury dają się we znaki każdemu z nas. Jednak w połączeniu z brakiem wyobraźni i rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Policjanci interweniujący w przypadkach pozostawionych w autach osób czy zwierząt przypominają, że przy upałach we wnętrzu pojazdu tworzy się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest nieporównywalnie wyższa od tej na zewnątrz.

Nawet jeśli wydaje nam się, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie nam niewiele czasu, podczas upałów nie pozostawiajmy swoich podopiecznych nawet na chwilę w zamkniętych w samochodach. Szczególnie małe dzieci mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się tragicznie.

Pamiętajmy również o naszych bliskich i sąsiadach szczególne tych w sędziwym wieku. Zainteresujmy się losem osób, które z uwagi na wiek są w grupie wysokiego ryzyka i upały są dla nich szczególnie dotkliwe.

Nie bądźmy obojętni na cudzy los. Widząc zagrożenie reagujmy i poinformujmy o wszystkim służby dzwoniąc na numer alarmowy 112, ponieważ często o życiu decydują minuty, a nawet sekundy.

 

(fot. pixabay.com)