Nowa aplikacja na smartfona – musisz ją mieć, jeśli jeździsz pociągami

      Możliwość komentowania Nowa aplikacja na smartfona – musisz ją mieć, jeśli jeździsz pociągami została wyłączona

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mają dla pasażerów kolei nowe udogodnienie – to aplikacja Portal Pasażera, która pozwoli przede wszystkim wygodnie i szybko zaplanować podróż, ale to niejedyne, co potrafi.

Dzięki temu rozwiązaniu, przy pomocy własnego smartfona znajdziemy kluczowe informacje na temat dat i godzin odjazdów, a nawet konkretnych przewoźników. Daną trasę można oznaczyć jako ulubioną, a niekiedy nawet kupić bilet. Aplikacja pozwala też w każdym momencie podglądać trasę: na przykład po to, żeby sprawdzić gdzie konkretnie znajduje się pociąg, na który czekamy. Tym sposobem szybko przekonamy się też, czy są jakieś opóźnienia albo nagłe zmiany.

Aplikacja została zaprojektowana dla najszerszej grupy użytkowników – ma działać niezależnie od używanej technologii czy ograniczeń użytkownika.  Twórcy dołożyli starań, aby działała możliwie dobrze między innymi w połączeniu z technologią VoiceOver, na platformie iOS i TalkBack, a takze by współpracowała z Androidem. Na życzenie testujących użytkowników dodano możliwość powiększania czcionki – takie rozwiązanie jest przydatne dla osób słabowidzących albo przy słabym oświetleniu.

Aplikacja Portal pasażera zastąpiła poprzednią, czyli Rozkład Kolejowy.