Nowa droga i nowe możliwości w Puławach

      Możliwość komentowania Nowa droga i nowe możliwości w Puławach została wyłączona

Dobre wieści dla mieszkańców miasta i okolic. Zwłaszcza tych, którym dotąd brakowało krótszej drogi z Azotów albo z Puławskiego-Parku Naukowo-Technologicznego do centrum miasta albo do trasy wyjazdowej na Dęblin.

Droga łącząca ulicę Mościckiego z ulicami Majdan, Komunalną i drogą dojazdową do ulicy Długiej jest już gotowa. Co prawda jeszcze nie mogą tędy jeździć samochody, bo potrzebne są ostatnie odbiory techniczne i odpowiednie pozwolenia, ale za to rowerzyści mogą już wypróbować nową trasę. Ale trzeba mieć na uwadze, że w najbliższy poniedziałek (11 stycznia) zjawią się tu kolejni robotnicy – tym razem ci, którzy realizują modernizację torów kolejowych, na zlecenie PKP PLK S.A.

Cała inwestycja kosztowała 4,6 miliona złotych – a ponad 1,7 miliona wyniosła dotacja, przyznana miastu z Funduszu Dróg Samorządowych. Żeby stworzyć nowe połączenie komunikacyjne, przedłużono ulice Komunalną, Majdan i drogę dojazdową do ulicy Długiej. Puławy wzbogaciły się o nowe rondo. Nie zapomniano nie tylko o rowerzystach, ale też o pieszych – bo są tu także nowe chodniki.

Źródło zdjęć: UM w Puławach