Nowa, duża inwestycja w gminie Nałęczów!

      Możliwość komentowania Nowa, duża inwestycja w gminie Nałęczów! została wyłączona

Na terenie tej gminy powstanie nowy system kanalizacji, a pomoże w tym firma Nestle Waters. To będzie wspólna inwestycja, która poprawi jakość życia mieszkańców – i będzie także z pożytkiem dla okolicznej przyrody.

Firma Nestle Waters przekazała już kilkaset tysięcy złotych sołectwu Cynków, które sąsiaduje z zakładem rozlewniczym. Plany są takie, żeby rozbudować główną sieć kanalizacji sanitarnej, a także zainstalować przepompownię, dzięki której woda będzie mogła dotrzeć nie tylko do zakładu, ale także do nałęczowskich domów. Skorzystają ci mieszkańcy, którzy dotąd w ogóle nie mieli z kanalizacji.

Cały projekt budowy przygotowała gmina Nałęczów. Jak podkreśla burmistrz Wiesław Pardyka, ten pomysł ma także ważny wymiar ekologiczny: bo rzeka Bochotniczanka będzie mniej narażona na zanieczyszczenie ściekami.

Potrzebne umowy już zawarto. Ze strony Nestle Waters dokumenty podpisał Dyrektor ds. Operacji, Artur Młotek. Ta firma odegra rolę sponsora, a do pracy wkrótce zabierze się Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji – budowa ma się zakończyć w sierpniu 2021 roku.