Nowa hala sportowa przechodzi już odbiór techniczny

      Możliwość komentowania Nowa hala sportowa przechodzi już odbiór techniczny została wyłączona

W Puławach rozpoczął się odbiór techniczny nowej hali widowiskowo-sportowej – informuje o tym na swoim Facebooku prezydent Paweł Maj.

Podkreśla, że powstała tu największa powierzchnia sportowa w Europie – bo parkiet ma prawie 2700 metrów kwadratowych. Wewnątrz hali zmieszczą się więc dwa boiska do piłki ręcznej, a oba są wykonane z klonu kanadyjskiego – puławscy zawodnicy zyskają więc warunki prosto z ligi NBA.

Na popisy sportowców będzie mogło patrzeć nawet 3200 widzów – bo tylu gości pomieści hala, gdy zostaną rozłożone trybuny teleskopowe. Nowa hala sportowa przy ulicy Lubelskiej będzie czekała nie tylko na mieszkańców Puław i okolic, ale także na osoby z całej Lubelszczyzny. W pewien sposób podkreśla to pobliski parking, który pomieści 288 samochodów, w tym 12 dla niepełnosprawnych i 5 autokarów.

Nowy sportowy gmach korzysta również z ekologicznych rozwiązań, takich jak pompy ciepła – to dzięki nim w przestronnej sali nie będzie zimno. Potrzebne są już tylko pozwolenia na użytkowanie, żeby wszystkie atrakcje i udogodnienia wypróbować w praktyce.

Źródło zdjęć: Paweł Maj Prezydent Miasta Puławy – Facebook