Nowa strefa czerwona – tuż obok naszego regionu!

      Możliwość komentowania Nowa strefa czerwona – tuż obok naszego regionu! została wyłączona

Wracamy do tematu koronawirusa. Co prawda wszystkie powiaty naszego regionu wciąż należą do tak zwanej zielonej strefy, ale już w naszym bezpośrednim sąsiedztwie pojawiła się nowa strefa czerwona.

To powiat lipski na ziemi radomskiej – aktywne ogniska epidemii wybuchły w szpitalu i w Domu Pomocy Społecznej w Lipsku. Tylko w ubiegłym tygodniu w całym powiecie lipskim odnotowano ponad 100 nowych zakażeń – i właśnie dlatego mieszkańcy muszą się teraz stosować do ostrzejszych obostrzeń, a przypomnijmy że chodzi między innymi o obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

W sąsiednim powiecie zwoleńskim zakażonych koronawirusem przybywa znacznie wolniej, tu w tę sobotę (22 sierpnia) były to tylko 3 osoby. Tyle samo przybyło na wschodnim brzegu Wisły, w trzech powiatach naszego regionu. Jak podaje Lubelski Urząd Wojewódzki, aktualnie (dane z przedpołudnia 24 sierpnia) jest tu w sumie 55 aktywnych zakażeń: 27 w puławskim, 24 w powiecie opolskim i 4 w ryckim.

Przypominamy wszystkim, żeby dbali o własne i cudze bezpieczeństwo, stosując środki ochrony i pamiętając o wytycznych ogłoszonych przez sanepid.