Nowa umowa w sprawie opolskiej obwodnicy

      Możliwość komentowania Nowa umowa w sprawie opolskiej obwodnicy została wyłączona

Wczoraj w Tarnogrodzie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu oraz lubelskich władz samorządowych – a skutki tego wydarzenia są ważne między innymi dla mieszkańców Opola Lubelskiego.

W obecności ministra aktywów państwowych Jacka Sasina i sekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury, Rafała Webera, podpisano umowę w sprawie budowy obwodnicy dla tego miasta. Będzie to duże przedsięwzięcie, warte aż 45 milionów złotych – dlatego ważnym wsparciem jest rządowa dotacja, pokrywająca połowę tych kosztów.

Przypomnijmy, że Opole Lubelskie znalazło się wśród pięćdziesięciu jeden polskich miast, które potrzebują obwodnic – i otrzymały na ten cel pomoc finansową z Funduszu Rozwoju Dróg.

Trasa, która pozwoli samochodom ominąć ścisłe centrum miasta, pobiegnie od ulicy Fabrycznej do skrzyżowania ulic Lubelskiej i Szkolnej. Kierowcy będą jechać przez groblę znajdującą się między drugim i trzecim stawem. Ten obszar to lokalna strefa inwestycyjna, dlatego to właśnie tutaj zostanie przekierowany ruch pojazdów ciężarowych.

Prace budowlane przy opolskiej obwodnicy mają ruszyć na początku 2023 roku – a na razie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim

Umowa w sprawie obwodnicy Opola Lubelskiego – podpisana!