Nowe dotacje i nowe remonty w mazowieckiej części regionu

      Możliwość komentowania Nowe dotacje i nowe remonty w mazowieckiej części regionu została wyłączona

Władze samorządowe stale zastanawiają się, czego potrzeba mieszkańcom konkretnej gminy czy powiatu. Dbają o funkcjonalność i estetykę miejsc publicznych – ale zdarza się, że brakuje im funduszy na opłacenie wszystkich planowanych zadań. I tu wkraczają dotacje zewnętrzne.

W mazowieckiej części naszego regionu szykują się kolejne remonty i inwestycje. Pomogą w nich dofinansowania z wojewódzkiego budżetu – środki z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Zrównoważonego Rozwoju. W całym subregionie radomskim przyznano dotacje 22 projektom.

W powiecie zwoleńskim będą to zadania drogowe: przebudowa ulicy majora Hubala w Zwoleniu i remont kilometra drogi między Kroczowem a Kazanowem. Ale to nie koniec: w Zwoleniu uda się także zbudować ścieżkę dydaktyczno-ekologiczną i tarasy widokowe nad lokalnym zalewem oraz na nowo zagospodarować tutejszy park. Na obiecaną rewitalizację tego zakątka miasta mieszkańcy czekają już od dawna.

W powiecie kozienickim również pojawią się nowe miejsca, w których będzie można spędzać wolny czas. Zadanie z samych Kozienic to budowa nowego placu sportowo-rekreacyjnego, natomiast w gminie Głowaczów powstanie nowa strażnica OSP ze świetlicą wiejską.

Na całym Mazowszu dotacje na takie lokalne inwestycje otrzyma w sumie aż 150 projektów. Z budżetu wojewódzkiego ubędzie 256 milionów złotych.