Nowe drzewa, krzewy i rabaty w Puławach

      Możliwość komentowania Nowe drzewa, krzewy i rabaty w Puławach została wyłączona

Jest jesień, ale oprócz jesiennych kolorów, w Puławach przybywa też zieleni. Na terenie miasta trwają sezonowe nasadzenia nowych roślin.

Młode drzewa i krzewy rosną już na wielu rabatach i wzdłuż niektórych pasów drogowych – ale prace ogrodnicze potrwają jeszcze do końca października. W ten sposób uda się wyrównać straty po koniecznych, letnich wycinkach drzew, a także zadbać o estetykę miejskich osiedli i zieleńców.

Nowe nasadzenia można już zauważyć przy ulicy Czartoryskich, na osiedlu Górna Niwa czy na skwerze Świętego Jana Pawła II. Ale to nie koniec – postępują jeszcze prace, które upiększą okolice „Domu Chemika”placu targowego przy ulicy Dęblińskiej czy przy przebudowanej niedawno ulicy Pileckiego. W pasach drogowych przybędzie w sumie ponad 60 drzew – najwięcej młodych sadzonek będzie można zauważyć przy ulicach Nila i Słowackiego.

Jak podlicza puławski ratusz, Puławy wzbogacą się tej jesieni o ponad 2 tysiące nowych krzewów, a także liczne byliny, kwiaty i trawy ozdobne. O szczegółach jesiennych nasadzeń można przeczytać TUTAJ.