Nowe lodowisko w Opolu Lubelskim – już otwarte

      Możliwość komentowania Nowe lodowisko w Opolu Lubelskim – już otwarte została wyłączona

W Opolu Lubelskim oficjalnie otwarto zupełnie nowy obiekt sportowy – taki, który będzie się zmieniać wraz z porami roku. Na razie dostarcza radości lokalnym łyżwiarzom.

Przy ulicy Fabrycznej stoi już zadaszony budynek, który aktualnie jest lodowiskiem, ale już na wiosnę stanie się nowoczesnym kortem tenisowym. Budowa ruszyła wiosną tego roku, a wszystkie prace kosztowały w sumie 3 miliony złotych, przy czym połowę tej kwoty pokryła dotacja pozyskana z rządowego programu „Sportowa Polska”.

We wtorkowym, oficjalnym otwarciu, wzięli udział lokalni samorządowcy, ale przybyli też specjalni goście, między innymi minister sportu i turystyki oraz wojewoda lubelski. Przez cały dzień nową taflę mogli za darmo wypróbować mieszkańcy – a do wspólnej zabawy zachęcały specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Właścicielem nowego obiektu sportowego jest gmina Opole Lubelskie, a administratorem – Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Pełny regulamin, który określa szczegółowe zasady korzystania z lodowiska oraz wyznacza ceny i godziny otwarcia, znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia: Klub Dziennikarza OCK – Facebook