Dęblińskie Muzeum Sił Powietrznych z niezwykłymi eksponatami

      Możliwość komentowania Dęblińskie Muzeum Sił Powietrznych z niezwykłymi eksponatami została wyłączona

To już kolejne przedmioty, które trafiły do dęblińskiego muzeum prosto z kolekcji wielkiego badacza historii polskiego lotnictwa, Adama Popiela.

Następne przedmioty, które są związane z czasami przedwojennymi i początkiem II wojny światowej, przekazali muzeum dwaj darczyńcy: podpułkownik dyplomowany Roman Nowogrodzki i Tadeusz Popiel. Dzięki nim w zbiorach muzeum kilka dni temu pojawiły się między innymi urny z mogił polskich pilotów – tych, którzy polegli w powietrznych walkach za czasów drugiej Rzeczypospolitej i podczas kampanii wrześniowej z 1939 roku. W oddzielnej urnie jest też ziemia zebrana przy grobie pułkownika pilota Jerzego Kossowskiego. Wśród darów dla muzeum były też książki o tematyce lotniczej, napisane po polsku, niemiecku i rosyjsku oraz fragment mapy lotniczej, która należała do majora pilota Antoniego Tomiczka.

Wszystkie te rzeczy ubogacą teraz stałą wystawę w Muzeum Sił Powietrznych i pomogą kolejnym badaczom odkrywać opowieść o przeszłości polskiego lotnictwa wojskowego.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://muzeumsp.pl/aktualnosci/kolekcja-muzeum-powiekszyla-sie-o-kolejne-pamiatki/