Nowe start-upy szykują się do… startu

      Możliwość komentowania Nowe start-upy szykują się do… startu została wyłączona

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przekaże miliony złotych najlepiej rokującym start-upom z Polski Wschodniej. O takie wsparcie zabiegali wczoraj autorzy i przedstawiciele różnych innowacyjnych pomysłów, podczas dziesiątej edycji wydarzenia Demo Day.

W Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, przed panelem ekspertów zaprezentowali się uczestnicy najnowszego, dziesiątego już naboru Wschodniego Akceleratora Biznesu. Było to 12 młodych firm z naszego regionu, które rozwijają się w Puławach. Żeby dobrze przygotować się do tego dnia, czyli do odpowiadania na dociekliwe pytania, przez sześć ostatnich miesięcy pracowali z menedżerami inkubacji i opracowywali szczegółowo swoje modele biznesowe.

Podczas wtorkowych przesłuchań przedstawiono różne pomysły z branży informatycznej, ale też dotyczące rolnictwa czy ekologii. Wyniki tego naboru poznamy już w przyszłym roku kalendarzowym. Każdy start-up walczy o dotację w wysokości 1 miliona złotych, ale każdy mógł też swoim wystąpieniem zwrócić uwagę innych sponsorów.

Wschodni Akcelerator Biznesu działa jako platforma startowa (koordynowana przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny) od 2019 roku. Jak dotąd, podpisano już 260 umów inkubacyjnych, a na rozwój nowych, innowacyjnych firm pozyskano w sumie ponad 75 milionów złotych. W tej sumie mieszczą się nie tylko dotacje, ale na przykład gratyfikacje, przyznane konkretnym projektom w ramach międzynarodowych konkursów.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach