Nowe sukcesy młodych puławian – w podnoszeniu ciężarów

Możliwość komentowania Nowe sukcesy młodych puławian – w podnoszeniu ciężarów została wyłączona

Dobre wieści ze świata sportu – dla kibiców, którzy z podekscytowaniem śledzą poczynania puławskich zawodników podnoszących ciężary.

Klub Sportowy Wisła Puławy podsumowuje wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w minionym tygodniu w Zamościu. Według końcowej klasyfikacji, najlepszym województwem w kraju jest województwo lubelskie – a najlepszym klubem na Lubelszczyźnie została właśnie Wisła Puławy.

Podczas tego zgrupowania srebrny medal zdobył Mateusz Zawisza – walczył o najcenniejsze trofeum z Dawidem Majsym z LKS Dobroszyce. Podczas tej rywalizacji młody zawodnik pobił swój rekord życiowy: podniósł 251 kilogramów w dwuboju. Tym samym udowodnił dobrą formę przed zgrupowaniem w Giżycku, które może być jego przepustką do kadry narodowej i udziału w Mistrzostwach Europy U-17.

W Zamościu dobrze powiodło się także Karolinie Sobczyk, która po emocjonującej rozgrywce wywalczyła brązowy medal w kategorii kobiet do 76 kg. Podnosząc 126 kilogramów w dwuboju, uplasowała się za Eweliną Obłozą (z WLKS Nowe Iganie) oraz Martyną Rosolską (z Budowlani Nowy-Tomyśl).

Dobre wyniki osiągnęli również zawodnicy, którzy znaleźli się niedaleko podium w swoich kategoriach. Aleksy Szymanek zakończył rywalizację na piątym miejscu w kategorii do 102 kg, podnosząc 201 kilogramów w dwuboju. Szóste miejsca zajęły Zuzanna Podlaszczak (do 71 kg) i Wiktoria Słotwińska (do 76 kg).

Źródło informacji: KS Wisła Puławy